PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Brněnská kapela PÍČA Z HOVEN zpívala slovenskou hymnu česky


Videoklipem, odvysílaným nedávno ve slovenské televizi, rozčílila česká undergroundová kapela slovenského lékaře a bývalého politika Štefana Paulova. Skupina s provokativním názvem představila svou verzi slovenské hymny - v osobité úpravě a hlavně s českým textem. Je to neodpustitelný skandál, pohoršuje se Paulov. Na případ upozornil web sme.sk.Štefan Paulov, lékař a politik zastupující Slovenskou národní stranu, se v neděli při sledování televize dočkal nepříjemného překvapení. V rámci pořadu Celnice "objevil" českou undergroundovou skupinu PÍČA Z HOVEN, jejíž verze slovenské hymny tu byla odvysílaná. A Paulova rozhořčila natolik, že nelenil a rozhodl se podat na Slovenskou televizi (RTVS) trestní oznámení. Zároveň poslal otevřený dopis ministru kultury, v němž požaduje odvolání ředitele RTVS.

Podle Paulova se česká skupina dopustila "brutálního útoku na státní symbol SR" a to, že k něčemu takovému došlo ve vysílání státní televize, je neomluvitelné. Odpovědné zaměstance televize viní ve svém dopise z "cílené politické provokace". Kromě samotného českého textu znechutily Paulova i název kapely a její prezentace. "Zpěvačka vystupovala v takové divné masce jako Čachtická paní a měli tam všelijaké býčí hlavy, kosti," dal se slyšet.

Ministerstvo kultury Paulovův otevřený dopis četlo a hodlá na něj odpovědět, zdá se však, že nikoli k lékařově spokojenosti. "Do programu veřejnoprávní televize ministr nezasahuje, obsah vysílání je plně v kompetenci RTVS," oznámil tiskový mluvčí ministra Jozef Bednár.

Sama kapela vydala ke kauze prohlášení, v němž píše, že slovenská hymna je pro ně inspirativním podnětem a mají ji rádi. Paulova pak upozorňuje, že svou nepřiměřenou reakcí zpochybňuje základy demokratického projevu, a ironicky se ho ptá, jestli ho možná nezarazilo také to, že odehrála všechny čtyři sloky skladby: "Kolik občanů Slovenska podle vás zná celou verzi hymny? Je pro vás naše činnost osvětová, nebo je to s každou slokou horší?".

Zobrazeno: 449x (Zdroj: lidovky.cz)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Brněnská kapela PÍČA Z HOVEN zpívala slovenskou hymnu česky | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist