PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Rock & Pop 7/2013


Z obsahu aktuálního čísla: Queens Of The Stone Age, 30 Seconds To Mars, Metallica, The Flaming Lips, Abba, Tricky, Steve Vai, Steve Vai, UK Subs, Tomahawk, Royal Republic, Tata Bojs, Phil Glass, Laura a Její Tygři, Robbie Robertson,...

Slovo šéfredaktora:

Vážení a milí,

v jisté zemi ti nejpovolanější předkládají Zprávu o stavu Unie. Oficiality se k Rock & Popu nikdy moc nehodily, ale za půl roku vstoupíme do pětadvacátého roku existence našeho/vašeho časopisu a to se mi zdá jako dobrý důvod zamyslet se nad tím, jak si stojíme. Též pomalinku začínáme přemýšlet, jak ono čtvrtstoletí oslavit a jaké změny provést, abychom vám mohli zaručit kvalitní a čtivý časopis minimálně na dalších pětadvacet let.

Připravovali jsme u této příležitosti jedno překvapení, řekněme spíš službu pro čtenáře, kteří vnímají časopis kontinuálně a pídí se po starších článkách a materiálech publikovaných v Rock & Popu, ale čtenář Jiří Mrázek nás malinko předběhl a ve svém dopise se trefil do černého. Možná si ti z vás, kteří nás čtou delší dobu, pamatují, že do roku 2002 Rock & Pop každoročně zveřejňoval soupis článků, recenzí atd., které byly za uplynulé období otištěné. Soupis připravoval náš věrný čtenář a velký milovník hudby Ondřej Krista, člověk, který i kdyby měl zůstat sám, stejně by stálo za to pro něj Rock & Pop vyrábět. Ondřej si dal tu práci, starší seznamy zaktualizoval a doplnil o chybějících jedenáct ročníků až do současnosti. Jistě si umíte představit, o jaký objem práce jde. Nicméně databáze všech článků, včetně autorů, roku, čísla a stránky, kde příslušný článek najdete, je již připravena a bude brzy spuštěna! Bude na našich webových stránkách a stačí ve vyhledači zadat třeba jméno Bob Dylan a vy uvidíte seznam všech větších a menších článků, které o něm Rock & Pop publikoval za posledních skoro 25 let.

Před nedávnem jsem v souvislostí se speciálem o Deep Purple psal, že jde o přelomové číslo. Ano, bylo přelomové a výsledky, které jsme očekávali, se skutečně dostavily. Teď jsme s notnou dávkou optimismu dlouze a složitě pátrali po rozhovoru s Queens Of The Stone Age, který jsme nakonec sehnali v Německu. Domnívám se, že kýžený efekt se dostavil a budete spokojení. Zároveň jsme získali do našich řad dalšího zahraničního redaktora, který svoje mimořádné rozhovory publikuje v časopisech jako Mojo nebo Classic Rock. Myslím si, že s takto doplněným all stars týmem domácí hudební publicistiky se o budoucnost Rock & Popu nemusíme strachovat.

Přeju vám hezké léto, pokud možno někde u vody a s tímto časopisem v ruce.

Ivan Ivanov

Zobrazeno: 104x (Zdroj: www.rockandpop.cz)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Rock & Pop 7/2013 | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist