PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Nové sólové album BÁRY BASIKOVÉ vyjde v září


BÁRA BASIKOVÁ po 12 letech vydá v září nové sólové album "Belleville", které připravila s hudebníkem Václavem "Noidem" Bártou. Na albu prý spolu pracovali tři roky a celou tu dobu to nikomu neřekli. Podle Bárty to bylo hlavně proto, aby se o nich nezačaly šířit klepy.Podle informací vydavatelství Supraphon až na jednu výjimku všechny písně zkomponoval Noid, komplet textů vytvořil Jan Dvořák, který dříve psal hlavně pro Petra Muka. "Texty jsem si původně na toto album chtěla napsat sama, ale byly moc smutné. Proto jsem zvolila Honzu, který, ač poprvé psal pro ženu, je napsal mimořádně krásně, jako by mi mluvily z duše," komentovala to Basiková.

Album "Belleville" je čistě syntezátorové, vycházející z hudební poetiky 80. let, ale respektující aktuální zvukové možnosti. Jde o tucet písňových výpovědí mimořádné zpěvačky i osobnosti.

Své padesátiny, které připadly na 17. února, oslavila tato rocková a muzikálová zpěvačka bez velké publicity se svými dcerami na Maledivách. Záměrně se vyhnula velkým oslavám nebo koncertům. "Nepovažuju za důležité něco takového slavit, ani nemám potřebu nějak bilancovat, jako dárek jsem si dala dovolenou," řekla ČTK Basiková, nyní prý vyhledává klid. Bujarého života si prý užila dost, to zásadní a nejlepší, tedy éru kapel Precedens a Stromboli a počátky muzikálu Jesus Christ Superstar, už má za sebou.

"Nejsem člověk, který musí za každou cenu vydat desku, i když na ni nemá co sdělit," vysvětlila dlouhou pauzu od vydání sólové nahrávky Tak jinak. Na album by na podzim chtěla navázat koncertním turné.

Zobrazeno: 261x (Zdroj: ČTK)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Nové sólové album BÁRY BASIKOVÉ vyjde v září | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist