PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

DOCTOR P.P. má nové album a videoklip


Zpívající právník Petr Pečený se svou rokenrolovou kapelou DOCTOR P.P. vydal již sedmé album "Zdravý doktor", které provází veselý videoklip k titulní písni. V jeho závěru Lou Fanánek Hagen hříšníka nedodržujícího životosprávu vítá před branami do nebe panákem alkoholu. Pečený tak v klipu i na celém albu pokračuje v pozitivní a veselé bigbítové muzice z předchozích nahrávek."Do lidí se dneska strašně rve negativismus, už chtějí návykově číst špatné zprávy a média to podporují. Svět ale není tak špatný. Pokud my budeme natáčet desky a vystupovat, budeme jim říkat, ať se kouknou kolem sebe, je hezky, točí pivo, je fajn," řekl ČTK Pečený.

Přestože je padesátiletý Pečený ve svém zaměstnání uznávaným odborníkem na otázky spojené s autorským právem, jako Doctor P.P. se mění ve veselou hudební figurku, která si umí sama ze sebe dělat legraci. "To byl nejtěžší boj, aby lidé pochopili, že se neberu vážně. Podívejte se na mě, já mám všechny atributy toho, že bych na jeviště vůbec neměl vylézt. Ale není to zase tak, že bychom ze sebe dělali nějaké tajtrdlíky," uvedl.Na nové desce kapely DOCTOR P.P. se opět jako textař a místy jako zpěvák podílel Lou Fanánek Hagen ze skupiny Tři sestry. Produkoval ho Ondřej Soukup a obě tyto výrazné osobnosti tuzemské hudební scény se staly kmotry alba pokřtěného na konci dubna v pražském Lucena Music Baru "S Fanánkem se známe snad dvacet let. Byl jsem tehdy ředitelem Intergramu a Tři sestry jako umělci přišli něco řešit. Během diskuze nějak vyplynulo, že mám právě kocovinu, a tím jsem se stal jejich oblíbeným úředníkem. Pomohli nám zásadním způsobem v orientaci na hudební scéně, Fanánek navíc jako textař," sdělil Pečený, který se hudbě s přestávkami věnuje už pětatřicet let.

Vedle zpívání s Doctorem P.P. je Pečený známý jako muzikálový herec, zejména z Divadla Kalich, kde je také členem produkčního týmu. První ho jako herce oslovil Janek Ledecký pro roli Polónia v Hamletovi. "V Kalichu jsem si mimo jiné zahrál ve skvělé roli hostinského v Krysařovi. U Oldřicha Lichtenberga v Divadle Broadway v muzikálech Michala Davida jsem zkusil činohru. Pochopil jsem, že se svým vzhledem a pohybem po jevišti můžu hrát jen komické role a baviče. To jsem pak v Kalichu uplatnil v Robinu Hoodovi, kde hraju Skřítka s bukvicí na hlavě... Sebeshazovačský humor mi sedí, lidi milujou, když ze sebe děláš vola," dodal Pečený, který byl před časem společně s Alešem Brichtou a Lou Fanánkem Hagenem autorem akce Gott For Prezident podporující přímou volbu prezidenta.

Zobrazeno: 446x (Zdroj: ČTK + YouTube.com)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | DOCTOR P.P. má nové album a videoklip | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist