PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Festival Hradby Samoty


V krásném prostředí moravské přírody, na soutoku řeky Svratky a potoka Veveří se nachází starobylý hrad, jehož kořeny sahají až do třináctého století. V průběhu dvou dní a nocí 5. – 6. 7. 2013 se hrad Veveří stane dějištěm čtvrtého ročníku putovního audiovizuálního festi­valu Hradby Samoty zaměřeného na poslechovou, zejména elektronickou, ale i elektroaku­stickou a akustickou hudbu, která v prostředí dýchajícím dávnou historii ožívá ve zvláštním rozměru spojení starého s novým. V jednom z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů budete mít na dvou pódiích možnost vidět výběr toho nejlepšího ze světové a domácí scény s žánrovým rozmezím od neo-folku, přes dark ambient, idm, drone, až po experimentálnější industriální a noisové rytmické i nerytmické polohy. Novinkou oproti předešlým ročníkům festi­valu bude přesah k tanečnější elektronice a na své si přijdou i ti, kteří se budou chtít bavit až do bílého rána.

Na Veveří zavítají špičky svých žánrů jako dánští romantici se svým melancholickým folk-noirovým projektem :OF THE WAND & THE MOON: nebo rakouský projekt ALLERSEELEN míchající ve své tvorbě staré vojenské písně s industriální estetikou. Početní zastoupení oso­bitých severských projektů na tomto ročníku prezentuje i švédská industriálně dark ambientní legenda RAISON D’ÊTRE, považována za jednu z vůbec prvních podobně orientovaných kapel. Přijde i další švédský bard DEUTSCH NEPAL a jelikož se shodou okolností tento pán jmenuje svým civilním jménem úplně stejně jako lídr Raison d’Être a oba navíc pochází z jed­noho města, vyústila tato příjemná náhoda do společného občasného projektu BLOCKSHOLM. Jelikož se cesty obou protagonistů přetnou právě na festivalu, budete mít jedinečnou příležitost tento projekt vidět živě.

O zvukové lahůdky však nouze rozhodně nebude a o elektrizující mrazení v zádech se postará projekt ALFARMANIA, původně sólový power electronics/noise projekt Christiana Olsona z legendárních Survival Unit. Jižnější zeměpisné šířky bude zastupovat italský kabaret TEATRO SATANICO působící na scéně už od roku 1993. Hudba tohoto seskupení je vzhle­dem na originální rukopis těžko žánrově zařaditelná, obsahuje experimentální, stejně jako dramatické, rituální, či tanečné až popové prvky přetavené do jediného podmanivého celku.

Vzhledem na již tradiční početné zastoupení české a slovenské scény si budete moct užít kon­cert gotiků z kapely ĽAHKÁ MÚZA, industrial-noisových legend EINLEUTUGSZEIT a NAPALMED. Na výlet do snových, ambientních krajin vás vezme TÁBOR RADOSTI a INSTINCT PRIMAL. Ambient bude definitivně pohřben noiserama z bratislavského Urb­sounds kolektivu RBNX a URBANFAILURE, aby v celkem originální podobě mohl opět povs­tat z popela v podaní bratislavských experimentátorů CHARMING ASSISTANT. Nebude nouze ani o větší kolektivní improvizace, jako vystoupení pražských laptopistů OPENING PERFORMANCE ORCHESTRA, nebo společného vystoupení projektů sdružených pod platfor­mou HLUKOVÁ SEKCE – půjde o kolaboraci projektů GARASU, 900piesek, DRÉN, NOISE MORTANNA a NAPALMED. O zábavu do rána bíleho se postará bratislavský LAZY BASTARDS SOUND SYSTEM a dídžeji DIGIMURDER, VIKTOR a SANDMAN.

Kromě možnosti prohlídky hradu Veveří bude připravena i výstava fotografií s tématem urbánní archeologie pod názvem OPUŠTĚNÁ MÍSTA, která je výsledkem rozsáhlého průzkumu a dokumentace míst, továren a budov vzniklých lidskou činností a zanechaných napospas svému osudu. Žádná hradní slavnost se samozřejmě nemůže konat bez pořádného jídla a pití. Jako se již stalo zvykem, na svoje si přijdou vegetariáni i masožravci. Relativně blízká poloha dějiště festivalu u města Brna dělá akci jednoduše přístupnou pro návštěvníky, pro které bude k dispozici možnost stanování přímo u hradu. Celkový počet vstupenek není limitován a z každé prodané vstupenky bude věnována suma 2 eura na obnovu a renovaci hradu Veveří. Na závěr ještě jedna malá otázka: Kolik festivalů, na které můžete přicestovat lodí znáte? :)

Zobrazeno: 80x (Zdroj: Tisková zpráva)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Festival Hradby Samoty | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist