PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Kytarista LUBOŠ ANDRŠT vydává kompilační album


Známý kytarista, skladatel a pedagog LUBOŠ ANDRŠT, který se za léta svého působení na hudební scéně stal synonymem pro tuzemské blues, vydává v těchto dnech kompilační album "One Man Blues". CD pokřtí dnes večer na koncertu v pražském Ungeltu. 

"Je to bluesová deska, tak ji pokřtíme bourbonem, nápojem bluesmanů," řekl ČTK Andršt. Nahrávka se skladbami z let 1984 až 2007 vychází při příležitosti jeho pětašedesátin, které připadají na 26. července. Přináší skladby, které neodpovídají vžitým názorům, že blues je zasmušilá hudba zpívaná nešťastnými lidmi. "O tom tahle muzika není. Jeden z prvních bluesových textů je o tom, že zpěvák nemá ani peníze, ani ženy, ale aby nemusel brečet, bude se raději smát. Blues je prostě přitakání životu," uvedl Andršt, který hrál však i v legendární bigbítové skupině George & Beatovens, rockových Framus Five, v jazz-rockovém Jazz Q Martina Kratochvíla, v blues-rockovém souboru Energit, s Mariánem Vargou nebo v doprovodné skupině Marty Kubišové. Dvakrát si zahrál i s legendárním B. B. Kingem.

Blues podle Andršta jde od srdce k srdci a dokáže oslovit mnoho lidí. Vzhledem ke zvláštním harmonickým a melodickým postupům si prý blues rádi poslechnou příznivci jazzu i klasické hudby. "Blues je muzika, která nikoho nezklame. A je hlavním zdrojem pro celou populární scénu, vycházeli z ní Rolling Stones, Cream, The Who a další kapely, jejichž rokenrol je vlastně jenom takové rychlé blues," řekl.

"Jeden čas jsem si už myslel, že blues mám za sebou je potřeba udělat nějaké hudební výboje, ale pak jsem se k němu pokorně vracel. Stejně jsem cpal blues i do free jazzu s Jiřím Stivínem," řekl kytarista, který hraje na starý nástroj značky Gibson Les Paul model 1958. "V této oblasti neplatí, že co je nové, to je lepší a výkonnější než starší věci," uvedl kytarista, který se drží hesla: Když necvičíš den, tak to víš ty sám. Když necvičíš týden, tak to už vědí tvoji spoluhráči, a když necvičíš ještě déle, tak to poznají úplně všichni.

Mezi množstvím koncertů s Blues Bandem vystoupí Andršt také v akustickém triu s Michalem Prokopem a houslistou Janem Hrubým na tradičním Chicago Blues Festivalu. Všichni tři hudebníci spojí síly 9. června na hlavní scéně Petrillo Music Shell v Grant Parku s hudebníky z amerického tria černošského kytaristy a zpěváka Johna Primera. "To bude takový bonbónek za těch čtyřicet let, co hraju blues. Možná tam budeme trochu za exoty, blues je přece jenom americká kultura a hudba, ale oni to tak neberou. Američany v první řadě zajímá, co kdo umí," dodal Andršt.

Tracklist:

1. Good Time Boogie  
2. Rockin´ Blues 
3. Rock Me Baby 
4. Blues Time  
5. I´ve Got My Mojo Working 
6. Everything I´ve Done
7. No More Excuses 
8. Shuffle One´s Feet 
9. Blues o neistom návrate 
10. Ráno 
11. Spain Variation At Concierto De Aranjuez 
12. One Man Blues

Zobrazeno: 201x (Zdroj: ČTK)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Kytarista LUBOŠ ANDRŠT vydává kompilační album | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist