PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

MY BLOODY VALENTINE vystoupí v Praze


Kultovní skupina MY BLOODY VALENTINE se zastaví v pražské Arše. Ikoničtí představitelé irského alternativního rocku zde 10. června odehrají výjimečný klubový koncert. 

Formace, která na přelomu 80. a 90. let minulého století díky deskám "Isn´t Anything" a "Loveless" zásadním způsobem ovlivnila podobu rockové hudby, přijede v rámci turné k novému – skvěle přijatému - albu s názvem m b v. Nová nahrávka vyšla nečekaně letos v únoru, po 22 letech od předchozího alba Loveless.

MY  BLOODY VALENTINE podobně jako třeba Sonic Youth nebo Jesus and Mary Chain změnili způsob vnímání hluku v rockové hudbě. Kapela vznikla irském Dublinu v roce 1983 a v polovině 80. let vydala několik singlů, které prošly bez většího zájmu médií i veřejnosti. V roce 1988 však skupina vedená kytaristou Kevinem Shieldsem přišla s prvním albem "Isn´t Anything", které se setkalo s nadšenými recenzemi.

Zároveň se kapela proslavila svými koncerty, které byly velmi působivé, i když se muzikanti skoro nehýbali a publiku nevěnovali jediný pohled. Britská média jejich styl brzy označila jako „shoegazing“ - výraz, který se uchytil i pro řadu jejich následovníků. Úplného vrcholu tento styl dosáhl v roce 1991, kdy My Bloody Valentine vydali po dlouhém nahrávání, jež málem položilo jejich domovský label Creation Records, zásadní desku "Loveless". Ta byla kritiky označena za mistrovské dílo.

Do roku 1997, kdy se rozpadli, se s novým vydavatelem pokoušeli natočit třetí album, což se ale nepodařilo. Mezi fanoušky se dokonce šířily zvěsti, že materiál ve studiu sice vznikl, skončil však v šuplíku. Roku 2007 ohlásili My Bloody Valentine svůj reunion a v následujícím roce odehráli několik koncertů v Londýně a dalších evropských městech. V závěru roku 2012 Kevin Shields oznámil, že dokončili album, které pak bez velké kampaně vyšlo v únoru 2013.

Zobrazeno: 86x (Zdroj: www.lidovky.cz)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | MY BLOODY VALENTINE vystoupí v Praze | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist