PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

STRUNG OUT na Fest Pod Parou


Vedle nedávno zveřejněných FIRST BLOOD je STRUNG OUT další kapelou z kalifornské líhně. V případě Strung Out se jedná o punkrockovou kapelu s letitou tradicí - historie kapely čítá bezmála čtvrt století. 

 Kapela vznikla v roce 1989 v kalifornském Simi Valley. Jejich hudba od počátku spojuje prvky punk rocku a heavy metalu. V pětičlenné partě STRUNG OUT tvoří stabilní jádro trojice vedená zpěvákem Jasonem Cruzem a dvojicí kytaristů Jakem Kileyem a Robem Ramosem. Pozice baskytaristy a bubeníka byly několikrát za historii kapely přeobsazeny. 

Po pěti letech existence v roce 1994 kapela vydala svůj debut s názvem "Another Day in Paradise", a to pod křídly nezávislého vydavatelství Fat Wreck Records, kterému je kapela věrná dodnes. O dva roky později následovalo druhé album "Suburban Teenage Wasteland Blues" (1996). Zásadní posun pro kapelu znamenalo třetí album "Twisted by Design" (1998), které je v jádru rychlé a technické, ale zároveň obsahuje i temné a abstraktní tónové nuance. 

Punkrock v kombinaci s heavy metalem, rychlost a švih v kombinaci s temnějšími odstíny, a především dobře volený poměr těchto složek, dělá z hudby STRUNG OUT charakteristickou, nezaměnitelnou a navíc léty prověřenou směs. 

Za letošních čtyřiadvacet let své existence má STRUNG OUT na kontě sedm studiových alb a celou řadu singlů, kompilací a živých nahrávek. Loni se však bubeník Jordan Burns nechal slyšet, že na rok 2013 je v plánu nové album. Dá se očekávat, že nám ho kapela přijede předvézt živě na PoD PaRoU.

Zobrazeno: 90x (Zdroj: www.podparou.cz)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | STRUNG OUT na Fest Pod Parou | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist