PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Bonecrusher Fest premiérově v Brně


Již tento čtvrtek, 21. března, se v brněnském klubu Melodka premiérově představí putovní festival Bonecrusher Fest, v jehož rámci se v moravské metropoli představí šest špičkových reprezentantů současné světové death/coreové scény. 

Vstupenky na tuto událost budou až do středeční půlnoci k dostání ve všech běžných předprodejních sítích, v den koncertu budou k dostání i na místě. Dveře Melodky se návštěvníkům koncertu otevřou v 18 hodin, první kapela zahájí svůj set o půlhodinu později.

JOB FOR A COWBOY patří k zástupu kapel, které vděčí za svůj úspěch velkou měrou kdysi mocnému fenoménu myspace – a ačkoliv začínali jako ničím výjimečný deathcore, dosáhli nevídané popularity a bleskové smlouvy s major labelem Metal Blade records. Kapela ovšem nezůstala přešlapovat na místě a postupným zráním se na svojí letošní, v diskografii již třetí , desce "Demonocracy" přiblížila čistě death metalovému vyznění a určitě se jedná o jejich zdaleka nejvyspělejší materiál. Důvody jsou nasnadě, podpora velkého labelu v zádech, neustálá neutuchající práce na vlastních schopnostech a v neposlední řadě také příchod dvou ostřílených borců: Alana Glassmana (ex-Goratory a Despised Icon) a Nicka Schendzielose (Cephalic Carnage) do sestavy. Tohle nakopnutí se projevuje i na koncertech a JOB FOR A COWBOY sklízí na světových pódiích zasloužený úspěch vedle veličin všech žánrů jako Dying Fetus, Whitechapel, Between The Buried And Me, Slayer nebo Cannibal Corpse.

Taktéž další zběsilá smečka v pořadí, BENEATH THE MASSACRE, má na kontě tři dlouhohrající alba. Asi nikoho nepřekvapí, že i „Beneathi“ jsou původem z Montrealu, Mekky moderního death metalu, odkud vzešli mmj. Cryptopsy, Despised Icon, Kataklysm, Neuraxis, ale i třeba takoví Unexpect nebo Ion Dissonance. BENEATH THE MASSACRE byli založeni v době, kdy death metalu vládly technické kapely a kdy na jeho pomyslném vrcholu stanuli Necrophagist se svojí druhou deskou, takže je nasnadě, že přijít s materiálem, který by byl na tomto poli daleko napřed před zbytkem světa bylo takřka nemyslitelné. BtM přesto dokázali dát dohromady takový materiál, že se o nich od prvního mini CD nedá mluvit jinak, než v superlativech a pod tuto svoji laťku zatím s žádnou nahrávkou nešli. BENEATH THE MASSACRE je synonymum pro brutální, rychlý a sofistikovaný death metal, který nabízí intenzivní sypačky, technickou preciznost i melodickou variabilitu. A co nejdůležitější, technická kvalita jde ruku v ruce kompoziční precizností a citem pro skladbu. Přidejte absolutní preciznost a animálnost při živém hraní, podtrženou medvědím vzezřením vokalisty Elliota Desgagnése a máte jednu z nejnadupanějších metalových smrští, která vás v současnosti může na pódiu zastihnout!

WAR FROM A HARLOTS MOUTH bychom mohli považovat téměř za domácí kapelu, snad žádní jejich žánroví souputníci obdobné věkové kategorie si u nás nezahráli ani čtvrtku koncertů, co tahle parta chameleónů z Berlína. WFAHM byli se chameleonům tak trochu podobají od samých začátků kapely, do svého pojetí death/metalcoru, mathcoru či chaotického grindu vždy přimíchávali tu něco jazzových vsuvek tam zas disharmonických pasáží, jinde zas lámaná a skladbu dekonstrující řešení. A na stále aktuálním albu "Voyeur" z loňského roku „Harloti“ vytáhli dokonce zcela nový přístup ke tvorbě, založený na pomalých tempech, minimu šokujících zvratů, ale o to propracovanějších disharmoniích. Sázka na introvertní a koncepční přístup se jim však vyplatila a deska pod křídly velkého labelu Season of Mist sklidila zasloužený úspěch, a tak je pravděpodobné, že na frekvenci, se kterou se s touhle partou setkáváme, se moc měnit nebude!

Francouzi GOROD hrají už víc jak patnáct let vysokou školu technického death metalu. Nehledejte však v jejich stylu brutalitu, spíše skladatelský kumšt, skvělé a zapamatovatelné linky, fantastická sóla, nápaditou rytmiku a vokál, co umí podpořit sílu skladby. Živá vystoupení doslova nabitá energií, postavená na melodických bězích, kdy oběma kytaristům na pozadí úderných riffů hrají ruce dohromady tak, jak kdyby byli siamská dvojčata.

Svátek moderního metalu pod putovní vlajkou Bonecrusher festu odpálí deathcorové smečky AS THEY BURN z Francie a australští MAKE THEM SUFFER.

Zobrazeno: 76x (Zdroj: www.obscure.cz)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Bonecrusher Fest premiérově v Brně | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist