PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Legendární Zelená pošta zazní naposledy na živo právě dnes!


Marián Varga, Pavol Hammel a Radim Hladík v doprovodu COLLEGIA MUSICA, 13. března naposledy probudí k životu jednu z nejzásadnějších desek československé hudební historie. Opět v pražském Divadle Archa.

"Zelená pošta", deska, která je společným autorským dílem Mariána Vargy a Pavola Hammela, se po dlouhých čtyřiceti letech vrátila na koncertní pódia. Spolu s Radimem Hladíkem a za doprovodu Collegia Musica odehráli 21. listopadu památeční koncert před vyprodaným Divadlem Archa. Tuto středu 13. března se díky obrovskému zájmu uskuteční druhý a zároveň na dlouhou dobu poslední koncert "Zelené pošty". Fanoušci se opět můžou těšit na kompletní repertoár této desky, doplněný o skladby z dalších společných alb jako "Na II. programe sna" nebo "Labutie piesne". Pavol Hammel dodává: “Je to generačná výpoveď bez ohľadu na terajšie územné rozdelenie, dúfam, že nie kultúrne...., o to viac sa teším, že pridávame po 3 mesiacoch v Prahe ďalší koncert.“

Album "Zelená pošta" bylo natočeno v roce 1972, ale dodnes se řadí mezi nejkultovnější alba československé hudební historie. Plodná spolupráce jedinečného hudebního skladatele Mariána Vargy a charismatického zpěváka Pavola Hammela dala vzniknout pěti deskám včetně zřejmě neslavnější "Zelené pošty". Producentem desky byl baskytarista Collegia Musica Fedor Frešo. Důležitou roli při vzniku desky hrálo tehdy nově vzniklé vydavatelství Opus, nová odnož Supraphonu a Československý rozhlas, který poskytl pro nahrávání své tehdejší studio v Bratislavě.

A kde vznikl nápad dát všechny zúčastněné dohromady a oživit tuto legendární desku na koncertních pódiích? Jak vysvětluje Marián Varga, bylo to na podnět pražského organizátora Davida Gaydečky: „Podobne ako v roku 2008 môj pražský manažér Romek Hanzlík vyprovokoval znovuzrodenie Collegia Musica, aj v prípade "Zelenej pošty" to bol podnet z Prahy, tentokrát od Davida Gaydečku z Joe´s Garage. Je to symptomatické a skúsenosť ukázala, že ani v jednom prípade niet čo ľutovať. Napriek mojej chronickej skepse som rád, že sa tak stalo. Viackrát vypredaná Lucerna a teraz už po druhý raz Archa... to je skvelý pocit. Je to satisfakcia. Nadšenie publika nevyprchalo ani po 40 rokoch a mne to dodáva silu. A myslím, že aj mojim spoluhráčom a aj Paľovi Hammelovi a Radimovi Hladíkovi. Tešíme sa na Vás!“

Vstupenky v síti Ticketpro, stání 590Kč, balkon sezení 1190 Kč, pro klienty České spořitelny 20% sleva.

Zobrazeno: 97x (Zdroj: Rock & Pop)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Legendární Zelená pošta zazní naposledy na živo právě dnes! | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist