PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Rock&Pop 2/13


Obsah - Janis Joplin, Depeche Mode, Johnny Cash, Blink-182, Mumford And Sons, Joe Strummer/The Clash, Biffy Clyro, Dropkick Murphys, Audrey Horne, Jason Newsted, , Foals, Black Light Burns, Cristopher Owens, Deep Forest, John Cale, O. Children, The Ghost, Alt -J, Clannad, Richard Thompson, Solstafir,...

Vážení a milí,
tak nám, paní Müllerová, opět zvýšili to DPH – zvolal by jistě novodobý Švejk a už by přemýšlel, jak vzniklou situaci obejít. Rock & Pop nic obcházet nechce a nemůže, protože tiskárně a dalším partnerům zvýšenou cenu zaplatit zkrátka musí. Otázka pro nás zněla: jak po druhém zvýšení DPH (v rychlém sledu za sebou) časopis opět nezdražit a zůstat na úrovni 60 Kč pro předplatitele a 90 Kč pro prodej na stáncích? Nevím, zda jsme se z toho vymotali šalamounsky či jinak, ale řešení jsme našli. Od nového roku jsme do časopisu přestali přidávat plakáty. Netuším, pro kolik z vás je to ztráta obrovská, nebo naopak nepatrná. Můžete nám to napsat, ale právě tohle byla možnost, jak se vyhnout zdražení a částečně vykompenzovat vzniklé ztráty. Bereme to jako dočasné opatření a bude-li nám narůstat počet čtenářů a hlavně předplatitelů, vydávání plakátů obnovíme. 

Další problém, který jsme tušili a teď vyplul na povrch díky čtenářskému dopisu (viz vedle), se nazývá distribuce. O tu se nám stará smluvní distribuční firma a chod její práce úplně do detailů ovlivnit nemůžeme. Ale můžete nám s tím pomoci vy. Zaprvé tím, že nám napíšete, jaké máte zkušenosti s dostupností Rock & Popu v místě vašeho bydliště, a zadruhé že ve stánku, kde byste si chtěli kupovat Rock & Pop, promluvíte s prodavačem či prodavačkou. Pokud časopis zatím neodebírá, mohl(a) by ho po domluvě s vámi objednat a rezervovat vám ho. Případně ho i vystavit pro eventuální další zájemce. Vím, že to je praktika z dob minulých, ale je osvědčená. Nemluvě o tom, že pro prodejce, kteří netuší, že stále vycházíme, by informace, že v květnu vstoupíme už do čtyřiadvacátého roku nepřetržité existence, mohla být i užitečná. 

Teď se nabízí věta, že podobné problémy řeší předplatné, které navíc vám ušetří peníze a zařadí do slosování o různé zájezdy a ceny, ale to jsem vám již vykládal v minulém editorialu.

Na závěr bych vám chtěl popřát hezké okamžiky s číslem, ve kterém jsme dle mého názoru dobře vyvážili poměr mezi hudbou staršího data a tou současnou, a které jsme zasvětili nedožitým sedmdesátinám Janis Joplin. Měli jsme vůči této rockové ikoně dluh, za těch 23 let se na titulu Rock & Popu ještě nikdy neobjevila a jsem rád, že jste u této premiéry s námi.

Ivan Ivanov

Zobrazeno: 55x (Zdroj: Rock&Pop)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Rock&Pop 2/13 | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist