PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Varga, Hammel a Hladík v divadle Archa


"Zelená pošta", deska, která je společným autorským dílem Mariána Vargy a Pavola Hammela, se po dlouhých čtyřiceti letech vrátila na koncertní pódia na pár vybraných termínů. Spolu s Radimem Hladíkem a za doprovodu Collegia Musica odehráli 21. listopadu 2012 v Divadle Archa úžasný koncert, který obsahoval kompletní repertoár této desky, doplněný o skladby z dalších společných alb jako Na II. programe sna nebo Labutie piesne. V této sestavě, všichni na jednom pódiu, Varga, Hammel, Hladík a Collegium Musicum desku Zelená pošta od jejího natočení do této doby ještě nikdy nezahráli, což z těchto koncertů dělá jednu z hlavních koncertních událostí československé hudební scény. Pro velký úspěch rychle vyprodaného prvního koncertu v listopadu, se kapela a pořadatelé rozhodli, že přidají další, aby se vstupenky dostaly na všechny fanoušky této zásadní desky československého bigbítu. Termín dalšího koncertu je 13. března 2013 opět v Divadle Archa.

Album "Zelená pošta" bylo natočeno v roce 1972, ale dodnes se řadí mezi nejkultovnější alba československé hudební historie. Plodná spolupráce jedinečného hudebního skladatele Mariána Vargy a charismatického zpěváka Pavola Hammela dala vzniknout pěti deskám včetně zřejmě neslavnější Zelené pošty. Producentem desky byl baskytarista Collegia Musica Fedor Frešo. Důležitou roli při vzniku desky hrálo tehdy nově vzniklé vydavatelství Opus, nová odnož Supraphonu a Československý rozhlas, který poskytl pro nahrávání své tehdejší studio v Bratislavě.

Zelená pošta - Marián Varga, Pavol Hammel a Radim Hladík v doprovodu Collegia Musica

13. 3. 2013 Divadlo Archa, 20 hodin


Vstupenky v síti Ticketpro a na pokladně Divadla Archa. Stání 590Kč, balkon sezení 1190 Kč, pro klienty České spořitelny 20% sleva

www.unitedislands.cz

Zobrazeno: 56x (Zdroj: www.unitedislands.cz)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Varga, Hammel a Hladík v divadle Archa | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist