PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Pražské Rock Café oslavilo 22 let své existence


Pražský klub Rock Café včera oslavil 22 let od zahájení denního provozu. V programu vystoupily skupiny Čechomor a České srdce. Budoucnost klubu však ohrožuje pozastavení veřejné finanční podpory na léta 2014 až 2017. 

Loni na oslavách k 21. výročí klubu vystoupily skupiny Sto zvířat, Timudej a Toyen, tedy kapely, které podle organizátorů "v Rock Café začínaly, hrály nebo jsou s ním nějak jinak spřízněné".

Rock Café již téměř dva roky působí v opravených a nově odhlučněných prostorách. Obyvatelé z domu si totiž stěžovali na hluk a Praha 1 klubu zakázala pořádat koncerty. Provozovatelé se začali obávat o osud podniku. Domnívali se, že jde pouze o záminku, jak Rock Café uzavřít a prostory, které patří městské části, převést na jiné podnikatele.

Proti rozhodnutí se zvedla vlna nevole, konala se i demonstrace. Praha 1 společně s magistrátem poté slíbily zaplatit nové odhlučnění. Dokončení prací se ale proti původně slíbeným termínům prodlužovalo. Klub byl opět otevřen až po předloňských obecních volbách a nástupu nového vedení radnice.

Na začátku loňského roku Rock Café ještě fungovalo ve zkušebním provozu. Závěrečné hlukové měření ukázalo, že je vše v pořádku. Klub má od magistrátu ještě sedmimilionovou dotaci na letošní rok, s žádostí o čtyřletý grant na léta 2014 až 2017 však neuspěl.

Zobrazeno: 48x (Zdroj: ČTK)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Pražské Rock Café oslavilo 22 let své existence | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist