PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Skupina STO ZVÍŘAT pokračuje ve svém turné


Kapela STO ZVÍŘAT pokračuje v turné k loňskému albu "Hraju na klavír v bordelu", k němuž v roce 2012 absolvovala 24 koncertů po celé republice, které navštívilo přes 7000 posluchačů. První letošní zastávkou bude 24. ledna koncert v pražském Lucerna music baru, kde v současné sestavě ještě kapela nikdy nevystupovala a vrací se sem po deseti letech. ČTK o tom informoval kapelník, zpěvák a perkusista Jan Kalina. 

"Jako vždy i tentokrát Sto zvířat na turné přišlo s velkolepě pojatou scénou, která evokuje atmosféru nepříliš prosperujícího hotýlku s nevalnou pověstí, s blikajícím neonem, červenými lampičkami a pelichajícími boa," uvedl Kalina k dosavadním koncertům, které nabídly 14 písní z nového alba i prověřené hity jako Nikdy nic nebylo, Nejkratší cesta nebo Dáma s čápem.

Turné po patnácti městech zakončí 19. dubna vystoupení v Říčanech. Album Hraju na klavír v bordelu vzniklo ve studiu Sono pod producentským dohledem Milana Cimfeho a Jana Kaliny. Veškeré texty jsou jako obvykle z pera saxofonisty Tomáše Belka. Hudební stránku alba uchopili, stejně jako u dvou předchozích alb, Kalina a Karel Šváb posíleni o kytaristu Jana Berušku Šobra. Skladby jako Lustr, Baťůžek, nebo G.O.P. již kapela hrála od loňského května na koncertech.

O aranžích Kalina hovoří jako o "pokleslých burleskních aranžích, kde se kabaret setkává s dekadencí, nadsázkou i parodií". "Burleska je dobré slovo, je v něm obsaženo ska," upozornil Kalina.

Kapela natočila již čtvrté album v neměnné desetičlenné sestavě - Jana Jelínková (zpěv), Jan Kalina (zpěv a perkuse),Tomáš Belko (tenorsaxofon), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Pavel Herzog (trubka), Martin Kachna Líska (trombon), Jan Beruška Šobr (kytara), Petr Hostinský (klávesy a zpěv), Willco Versteeg (basová kytara) a Miki Nop (bicí).

Sto zvířat vzniklo v roce 1990 z někdejšího rokenrolového bandu Matěj Čech. Skupina debutovala stejnojmennou deskou v roce 1993.

Zobrazeno: 146x (Zdroj: www.ctk.cz)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Skupina STO ZVÍŘAT pokračuje ve svém turné | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist