PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

MARK KNOPFLER přijede v květnu do Prahy


Britský fenomenální kytarista a jeden z kritikou nejlépe hodnocených a komerčně nejúspěšnějších umělců všech dob, MARK KNOPFLER, se vrací do České republiky představit své nové album Privateering. Do pražské O2 Areny zavítá v rámci svého koncertního turné, které čítá 72 zastávek v pětadvaceti evropských městech.

Nové album Privateering vyšlo 3. září a Mark Knopfler jej se svou kapelou podpoří na sérii koncertů od dubna do července 2013. Privateering je Markovo osmé sólové studiové album, obsahuje dvacet skladeb a je to vůbec první dvojalbum v jeho pětatřicetileté kariéře. "Čím jsem starší, tím víc chci psát," říká. "Celý proces si užívám víc než kdy jindy, psaní, nahrávání i živé hraní. Baví mě všechno." Knopfler a jeho osmičlenná kapela se již těší, až opět vyrazí na koncertní turné, které odstartuje v roce 2013. "Je to jako být kapitánem malé bojové lodi – a já si celý ten život v týmu na turné opravdu užívám." Kromě materiálu z nového alba se fanoušci dočkají i písní, které se staly součástí našich životů a také Mark si je náležitě vychutná. "Naše staré skladby se pro mnohé staly v podstatě ukazateli na cestě životem. Budu samozřejmě hrát tyhle věci občas jinak, abych je udržel naživu a aby pro mě byly smysluplné a nepůsobily jako kabaret. Jsou však skladby, které když nezahrajete v jejich původní verzi, tak pro hodně lidí svět přestane být tím, čím býval. Zkrátka rád hraju staré písně, které jsem složil, a lidé je zase rádi slyší."

Mark vydal své první sólové album Golden Heart v roce 1996 a pak hned pokračoval v prvním desetiletí 21. století ve svém tvůrčím rozletu celou řadou dalších skvělých desek. Celkem vydal u společnosti Universal 7 titulů: Golden Heart (1996), Sailing To Philadelphia (2000), The Ragpickers Dream (2002), Shangri-La (2004), All The Road Running (2006), Kill To Get Crimson (2007), Get Lucky (2009). Mark Knopfler není jen plodným skladatelem, který, jak se zdá, nedokáže prostě přestat psát a nahrávat písničky, ale je i vynikajícím koncertním hudebníkem – na podporu všechzmíněných alb intenzivně vystupoval po celé Evropě i USA. Mark Knopfler bývá označován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. Během své hudební kariéry prodal více než 120 milionů alb, a to jak sólově, tak s kapelou Dire Straits. V roce 2012 to bude již 20 let od posledního koncertu Dire Straits. Několikanásobný držitel ceny Grammy v kategorii zpěvák/skladatel spojil v Dire Straits své ironické texty s osobitou technikou hry na kytaru, a vytvořil tak obrovské hity jako Money For Nothing, Sultans Of Swing, Romeo And Juliet a Walk Of Life. Produkoval nahrávky Boba Dylana a Randyho Newmana, je také autorem několika soundtracků: Local Hero, Princess Bride, Last Exit To Brooklyn, Wag The Dog a A Shot At Glory. Do České republiky přijíždí Mark Knopfler popáté, tři roky od svého posledního vystoupení v pražské O2 Areně.

Vstupenky jsou v prodeji ve sběrnách Sazka sázková kancelář, a. s., rezervace na www.sazkaticket.cz. Ceny vstupenek jsou v rozmezí 990–1790 Kč.

Zobrazeno: 54x (Zdroj: Live Nation/irockshock.net)

Immortal SEP

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | MARK KNOPFLER přijede v květnu do Prahy | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist