PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Také příští rok navštíví Česko mnoho hudebních hvězd


Stejně jako letos i v roce 2013 vystoupí v České republice mnoho hvězd popové a rockové hudby. Skupiny a interpreti se do Česka opakovaně vracejí. Českému publiku se představí mimo jiné kytarista a zpěvák Mark Knopfler, Joe Cocker a Eric Clapton či skupiny Bon Jovi a Kiss. ČTK o tom informovali pořadatelé.

Bývalý kytarista kapely Guns N´Roses a jeden z nejoceňovanějších hráčů Slash zahraje 11. února v pražské Lucerně. Do Prahy přijede se zpěvákem Mylesem Kennedym a s doprovodnou kapelou The Conspirators v rámci turné k letošní desce Apocalyptic Love. Spoluzakladatel legendárních Velvet Underground multiinstrumentalista John Cale představí 28. února v pražském klubu Roxy své nové album Shifty Adventures in Nookie Wood.

Do Prahy se 7. května vrátí kytarista a zpěvák Mark Knopfler. Hudebník známý i jako lídr skupiny Dire Straits bude v O2 areně prezentovat své osmé album Privateering. Do České republiky přijíždí popáté.  Na stejném místě zazpívá 19. května Joe Cocker. Interpret proslulý svým jedinečným hlasem představí nové album Fire It Up. 

Legendární americká skupina Kiss proslulá svými komiksovými maskami vystoupí 14. června v pražské O2 areně. Kiss, kteří od svého vzniku v roce 1973 prodali více než 100 milionů nosičů, letos vydali své dvacáté studiové album Monster. Kytarista Eric Clapton zakončí své evropské turné 19. června v pražské O2 areně. Turné jednoho z nejuznávanějších hudebníků zahájí 29. května koncert ve Frankfurtu. Populární americká skupina Bon Jovi vystoupí 24. června na stadionu v pražském Edenu.

"Na jejich vystoupení se hodně těším. Viděl jsem jejich první koncert v Čechách v roce 1993 a nemohu na něj zapomenout. Navíc když jsem si v osmdesátých letech koupil prvního walkmana, první kazetu, kterou jsem do něj sehnal, byli právě Bon Jovi," řekl ČTK hudební publicista Jaroslav Špulák.

Jedinou zastávkou americké skupiny ZZ Top na jejím turné La Futura budou v Česku Pardubice. Kapela odehraje 8. července příštího roku koncert v tamní ČEZ Aréně. Skupina by měla představit fanouškům svoji poslední desku La Futura. Britská skupina Depeche Mode vystoupí 23. července na stadionu v pražských Vršovicích. Pražské vystoupení Depeche Mode se uskuteční v rámci jejich velkého letního turné po celé Evropě.

Zakladatel legendární britské rockové kapely Pink Floyd Roger Waters zavítá 7. srpna do pražského Edenu. V rámci evropského turné se vrátí s produkcí The Wall. Rockový hudebník, zpěvák a textař Peter Gabriel vystoupí 10. října v pražské O2 Areně, při příležitosti 25. výročí vydání svého alba So s ním totiž vyjede v roce 2013 na evropské turné.

Zobrazeno: 157x (Zdroj: ČTK)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Také příští rok navštíví Česko mnoho hudebních hvězd | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist