PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

LUBOŠ POSPÍŠIL v Malostranské Besedě


5P Luboše POSPÍŠILA zakončí úspěšný rok 2012 speciálním vánočním koncertem v „domovské“ Malostranské besedě, jako host vystoupí Petr Skoumal (m.j. autor hudby k Lubošovým hitům Kráska v nesnázích, Groteska, Muzeum figurín nebo Banální příběh o klíči). Nepochybně zazní jeho kultovní Svátky zapomnění (tak trefně vystihující stinnou tvář Vánoc), Petr se v několika písních přidá i ke kapele.
Gró večera obstarají přirozeně 5P. Letošní playlist kombinující osvědčené Pospíšilovy klasiky s písněmi z posledního cd Chutnáš po cizím ovoci (2011) bude obohacen o čerstvě nacvičený majstrštyk, který Luboš kdysi zpíval s CK Vocalem. Doky, vlaky, hlad a boty, ozdobené pětihlasem a energií současných 5P, zazněly premiérově v listopadu v přeplněné sportovní hale v Kunovicích, kde kapela vystupovala právě s obnoveným Flamengem a také s britskými Ten Years After… A protože už se pomalu rýsuje další studiová deska, zazní o vánocích v Besedě i první novinka současné sestavy. Do ní přesně před rokem přibyl excelentní kytarista a vokalista Mirek Linhart (Yo Yo Band, Lenka Filipová trio…), který vnesl do 5P pohodu a nový rozměr. Kapela se semkla a jako by teď ještě účelněji podporovala „svého Luboše“, který je logicky centrem dění.

Luboš Pospíšil, matador české hudební scény s pěknou řádkou hitů na kontě (m.j. Tenhle vítr jsem měl rád; Soukromá cesta do nikam; Jekyll a Hyde; Píši Vám, Karino…), se v roce 2008 po vzoru vrstevníka a někdejšího spoluhráče Radima Hladíka obklopil mladými muzikanty. Spolu s nimi, dnes již bývalým spolupracovníkem Bohumilem Zatloukalem a básníkem Pavlem Šrutem pod obnovenou značkou 5P připravil nový silný materiál. V roce 2008 pak po sedmiletém půstu vyšlo album Příznaky lásky, na němž L.P. navázal na to nejlepší ze své bezmála čtyřicetileté hudební kariéry. Teprve na loňském albu Chutnáš po cizím ovoci ale sehraná sestava nových 5P plně ukázala, co v ní je – zkušenost starých lvů se umně protnula s dravým mládím, včetně perfektní zvukařské práce Lukáše Martinka. Charakteristický Pospíšilův tenor za bicími pevně jistí hvězda mezi tuzemskými bubenicemi Pája Táboříková; klávesy Ondřeje Fencla tančí kolem, rytmiku dotváří zkušený baskytarista Martin Štec (m.j. Vltava). A po Bohumilu Zatloukalovi převzal kytarové otěže již zmíněný Mirek Linhart.

Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela hraje s velkou radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující muzikanti. A možná právě proto. Alba aktuálních 5P ověnčují nejen pozitivní novinářské ohlasy, ale i na svou dobu velmi slušné prodeje, turné střídá turné, v roce 2012 odehrál L.P. přes sto koncertů.

Zobrazeno: 183x (Zdroj: www.rockandpop.cz)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | LUBOŠ POSPÍŠIL v Malostranské Besedě | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist