PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Proběhne již 14. ročník festivalu BLUES APERITIV


Soutěžní festival BLUES APERITIV v Šumperku, který hledá nové talenty mezi českými i zahraničními bluesovými kapelami, čekají v příštím roce změny. Na rozdíl od minulých let se neuskuteční samostatně v červnu, ale o případné účinkování na podzimním mezinárodním festivalu Blues Alive budou hudebníci bojovat už v březnu. Uzávěrka přihlášek je proto již 10. ledna příštího roku, řekl dnes ČTK Ondřej Polák z pořádajícího Domu kultury. 

Vyhledávací soutěž Blues Aperitiv, která se uskuteční již počtrnácté, se stala neodlučitelnou součástí známého mezinárodního festivalu Blues Alive. Hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu.

"Dvěma souborům garantujeme postup na Blues Alive 2013, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Vítěz diváckého hlasování rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách," uvedl Polák.

Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive či na přehlídkách v Polsku.

Blues Aperitiv se uskuteční 23. března v šumperském Domu kultury, hned druhý den po festivalu Echo Blues Alive. Pro základní výběr je nutné zaslání demo nahrávky.

Přihlásit se mohou i kapely, které Blues Aperitiv už absolvovaly, ale na Blues Alive nepostoupily. Nově ale mohou zkusit štěstí i ti, kteří již v minulosti postoupili. Z přihlášených kapel pořadatelé vyberou sedm nejlepších. Bližší informace jsou na www.bluesalive.cz.

Do letošního ročníku se přihlásilo 31 zájemců. O kvalitě skupiny ale mnohdy rozhoduje až živé vystoupení. Většina totiž nemá s nahráváním zkušenosti.

Zobrazeno: 110x (Zdroj: ČTK)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Proběhne již 14. ročník festivalu BLUES APERITIV | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist