PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

PETER GABRIEL vystoupí příští rok v Praze


Britský rockový hudebník, zpěvák a textař Peter GABRIEL vystoupí 10. října 2013 v pražské O2 Areně. U příležitosti 25. výročí vydání svého alba So s ním totiž vyjede v roce 2013 na evropské turné. ČTK to dnes oznámil Petr Novák z pořádající agentury Live Nation. 

Předprodej bude zahájen 13. prosince, ceny vstupenek činí 1090 až 1990 korun. Členové fan klubu si mohou lístky kupovat už o dva dny dříve.

Gabrielovi zajistily celosvětovou proslulost především jeho písně a videoklipy k nim, spoluzakladatel legendárních Genesis se však angažuje i v četných mimohudebních projektech. Začínal se středoškolskou skupinou Garden Wall, jež se postupně transformovala na Genesis. Genesis se počátkem 70. let stali jednou z nejznámějších artrockových kapel na světě, avšak jejich frontman Gabriel skupinu v roce 1975 překvapivě opustil.

Po dvouleté odmlce vydal svou sólovou prvotinu, po dalších třech "bezejmenných" albech následovaly So, Us či Up. Celosvětový úspěch představoval v roce 1986 například jeho singl Sledgehammer, doprovázený originálním videoklipem. Nedávno hudebník vydal album Scratch My Back s cover verzemi písní od jeho kolegů od Paula Simona po kapelu Talking Heads.

Gabriel píše i filmovou hudbu (například ke Scorceseho Poslednímu pokušení Ježíše Krista či na Oscara nominovanou píseň Down to Earth k animovanému filmu Vall-I), podílel se na multimediálním představení k otevření Dómu milénia v Londýně. Stál rovněž u zrodu festivalu WOMAD, který stejně jako Gabrielem založená nahrávací společnost Real World podporuje etnickou kulturu. Tradičně se věnuje řadě humanitárních projektů.

"Peter Gabriel patří k zásadním postavám historie populární hudby. Do České republiky se vrátí po devíti letech," dodal Novák. Jeho turné bude mít název Back To Front, doprovázet ho bude původní kapela alba So a zazní na něm všechny zásadní skladby jeho kariéry včetně celého zmíněného alba.

Album So se stalo jednou z nejdůležitějších desek 80. let. Bylo mezinárodně oceněno mnoha platinovými deskami, jen v USA se ho prodalo přes pět milionů kusů. "Tímto albem skončily všechny moje úvahy o sobě jako o kultovním umělci na hraně hudebního mainstreamu, hlavně v Americe. Možnost stáhnout se zase do stínu pro mě už neexistovala," řekl Gabriel.

V roce 1989 Peter Gabriel spoluzaložil organizaci zabývající se lidskými právy Witness.org, v roce 2007 pak se Sirem Richardem Bransonem založili Elders.org, jejíž činnost zahájil Nelson Mandela. V roce 2006 byl Peter Gabriel oceněn laureáty Nobelovy ceny míru titulem Man of Peace.

Zobrazeno: 79x (Zdroj: ČTK)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | PETER GABRIEL vystoupí příští rok v Praze | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist