PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Italská kapela BELLADONNA vyráží na české turné!


Hudebními magazíny opěvovaná a 2x na Grammy nominovaná rock-noirová kapela Belladonna zavítá koncem dubna do České republiky. Během klubového turné po Čechách i Moravě vystoupí Belladonna také jako headliner pražského Čarodějnice open-air festivalu.

Úvodní koncert svého prvního českého turné odehraje Belladonna 29.4. v sokolovském Metaxa Clubu. Následující dva večery věnuje kapela Praze – 30. dubna bude hlavním tahákem Čarodějnice open-air festivalu v Centrálním parku Pankrác, o den později pak na stejném místě odehraje menší klubový koncert v Café na půl cesty. Ve středu 2.5. vystoupí Belladonna v Černošicích v klubu Kino, o den později ji bude hostit Boss Bar v Poděbradech, v pátek 4.5. Belladonna zahraje v krnovském Kofola Music Clubu.

Belladonna  je považována za  tvůrce nového hudebního stylu zvaného rock noir. Posluchači se mohou těšit na emocemi nabité rock´n´rollové melodrama, kde písně vyprávějí příběhy a koncerty tak mají atmosféru podobnou divadelnímu představení. „Vytvořili mystický,  romantický a erotický svět“, píše magazín Rolling Stone. 

První album Belladonny „Metaphysical  Attraction“ vyšlo v roce 2006, krátce poté se Belladonna stala nejhranější italskou kapelou na MySpace. Hity „Black Swan“ a „Foreverland“ byly v roce 2008 dokonce nominovány na ceny Grammy, což byla u neupsané kapely historicky jedinečná událost. V roce 2009 kapela vydává další desku s názvem „The Noir Album“. V prosinci 2010  přichází singl „Let There Be Light“, který Belladonna napsala ve spolupráci s anglickým skladatelem Michaelem Nymanem, v roce 2011 pak následuje mystikou protkané album „And There Was Light“.

Belladonna  sdílela pódium s hvězdami jako Nine Inch Nails, The Mars Volta či Korn, pravidelně koncertuje v Itálii, Belgii, Anglii a USA. Po úspěšném lednovém koncertě v Praze zahraje Belladonna v dubnu a květnu pro české publikum hned šestkrát.

BELLADONNA – koncerty v ČR na jaře 2012:

29.4.Sokolov / Metaxa Club
30.4. Praha, Centrální park Pankrác - Čarodějnice open-air
1.5. Praha, Café na půl cesty
2.5. Černošice, Club Kino
3.5. Poděbrady, Boss Bar
4.5. Krnov, Kofola Music Club

BELLADONNA oficiální web: http://www.belladonna.tv
BELLADONNA Facebook: http://www.facebook.com/belladonnaband
BELLADONNA Twitter: http://www.twitter.com/belladonnaband
BELLADONNA SoundCloud: http://www.soundcloud.com/belladonnaband
BELLADONNA na Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Belladonna_(band)

Zobrazeno: 113x (Zdroj: Feel So Fine booking & promoti)

Rad

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Italská kapela BELLADONNA vyráží na české turné! | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist