PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Britská funky acid-jazzová skupina FREAK POWER vystoupí na podzim v Praze


Téměř před 30 lety se na londýnské scéně objevil originálním způsobem namíchaný koktejl acid jazzu, funku, soulu a trip hopu, který měli na svědomí FREAK POWER. Tehdy kapelu tvořili vedle zpěváka a trombonisty Ashleyho Slatera, basista Norman Cook (později známy jako Fatboy Slim) a zpěvák Jesse Graham. Současná sestava kapely v čele s nepřehlédnutelným Ashley Slaterem zamíří 8. listopadu 2022 do Prahy, aby v Rock Café potěšila své zdejší četné fanoušky.

 

Freak Power oslnili české publikum již v roce 2008 svým setem na velkolepém narozeninovém koncertu s Monkey Business, o rok později vystoupili s velkým úspěchem spolu s Mobym na Sázavafestu. Extravagantní Ashley Slater, vynikající muzikant a showman spolupracoval s Monkey Business i na producentském poli. Skvěle šlapající současný band zní možná lépe, než originální sestava z první poloviny devadesátých let. Nicméně autorský přínos tehdejšího spoluzakladatele kapely, basisty Normana Cooka, který se později stal hvězdou světových scén jako Fatboy Slim, stále ctí a písně s jeho autorským vkladem, v čele se superhitem "Turn On, Tune In, Cop Out" jsou stálou ozdobou jejich repertoáru.

 

Freak Power založili v roce 1993 basista Norman Cook, trombonista britského anarchistického jazzového bug bandu Loose Tubes Ashley Slater a zpěvák Jesse Graham, známý pod přezdívkou “The Bass Cadet”. V tomto roce natočili v Bristolu první singl Turn On, Tune In, Cop Out, který se o dva roky později stal celosvětovým hitem díky použití v reklamě v kampani Levi’s. Tam pomohla, jak to někdy bývá, náhoda. Producent reklamy si původně vybral hit Donny Summer I Feel Love, té se však nelíbil obsah reklamy. Pod časovým tlakem nabídl tedy klientovi místo tahanic s primadonou svižný hit od Freak Power. Kapela později vydala dvě alba s velmi dobrým ohlasem - Drive Thru Booty v roce 1994 a More of Everything for Everybody o dva roky později. V roce 1996 se Norman Cook definitivně vydal na sólovou dráhu jako Fatboy Slim a Freak Power na delší čas přestali hrát. První comeback pod vedením Ashleyho Slatera zaujal mimo jiné i naše fanoušky kapely v roce 2008 a vzájemná náklonnost stále trvá.

 

Předprodej vstupenek do Rock Cafe 8. listopadu 2022 od 20 hodin zde:
www.ticketlive.cz/cs/event/freak-power-rock-cafe-08-11-2022

 

Přidáno: 27.7.2022 (Zdroj: PResscode.cz)

HMB

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Britská funky acid-jazzová skupina FREAK POWER vystoupí na podzim v Praze | Hard Music Base

Menu
O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist