PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Poslední červencovou sobotu proběhne v pražské Modré Vopici sešlost tvrdších žánrů


Na své si přijdou nejen příznivci atmosférických a melodických odnoží. V průběhu večera se Vám představí tyto spolky:

 

Kapela TISÍC LET OD RÁJE hraje již přes dvacet let a byla jednou z vůbec prvních kapel, která začala využívat extrémní dívčí vokál. Zpočátku své existence se stylově pohybovala zejména v hardcore vodách, postupně se pak začala přibližovat více k metalu. Po příchodu zpěvačky Dashy, která disponuje extrémní blackovým zpěvem, kapela natočila CD GAIA, ve kterém se originálním způsbem míchaly různé styly - od black metalu, přes hardcore, death, ambient až po rap. Po CD Gaia vzniklo CD Waves, které kapela pokřitila na festivalu Brutal Assault, kde mnohokrát hrála. Kromě Brutalu se objevila i na dalších velkých metalových festech, jako je Masters of rock apod. Má za sebou i několik zahraničních turné a stovky koncertů, které se vyznačují značně divokou pódiovou show.

 

Ostravská melo-death metalová skupina KAZGAROTH se v plné sestavě do boje vydává v druhé polovině roku 2018. 18. 1. 2020 vydává první album - Horn of Oblivion - příběhem provázaných úderných 11 skladeb vypráví o bojích, úskocích a zradě, které provází rytíře, jejichž cesta za artefaktem je vykoupena krví. Nynější sestava byla nedávno posílena o nového zpěváka, a tak jsou Kazgaroth opět připraveni do publika vnést pořádnou dávku energie a předvést svůj zápal pro boj. Za bicí sestavou už nějaký čas stojí (sedí) Adam "Shepard" Kristl, jenž staví základy pro kytaru basovou, kterou zastává Timea Šimoňáková, i kytary hlavní, kterými fanoušky drtí Jakub "Rimmon" Forst a Stanislaw Waclawik. Novou podobu vokálním partům dodal Tomáš Gulan Kulhánek, čímž uzavírá konečnou podobu sestavy.

 

Kapela SCABBARD působí na metalové scéně od roku 1992.Za tu dobu vydala tři dema a dvě Cd-v roce 1996- Beginning of extinction u německé firmy Morbid records a jako Mc u litevské firmy Soundless productions.V roce 1999 u Sheer records vydali druhé cd Extended Mirror.Za dobu své existence odehráli desítky koncertů v České republice,Slovenské republice,Německu,Rakousku,Švýcarsku.Odjeli společné turné několikrát s Krabathor,Vader,Darkside,taktéž turné s Destruction,nebo Debustrol.Jako předkapela se představili např.s Therion,Caniball Corpse,Sinister.Samozřejmě i se spoustou místních smeček jako např:Torthary,Pandemia. V letech 2001-2016 došlo k hybernaci kapely. K opětovnému vzkříšení Scabbard došlo v květnu 2017.Nyní hraje v tříčlenné sestavě.Na jaře 2020 vyjde třetí cd “V říši zla” u firmy Slovak Metal Army.Zároveň u Awekenning Records vyjdou v reedici první dvě cd a třetí demo Nonsense War.Kapela opět aktivně koncertuje jak v klubech,tak i na letních festivalech např: Symbolic fest ,Masters of rock....

 

Hostující pražská kapela AUTUMN COLD se v tuzemském podhoubí pohybuje přibližně 2 roky. I přes časté personální peripetie se jí za tu dobu podařilo nahrát 2 EP a odehrát na dvě desítky koncertů. Jejich tvorba v sobě v sobě prolíná prvky death/doom/gothic a dark metalu. Pochmurnost jejich tónů podtrhuje zpěvákův výrazný growl. Aktuálně kapela začíná konvertovat v nové sestavě a zároveň nahrává své debutové album, jehož skladby tvoří páteř jejich živého vystoupení.

 

STAY DOWN je hudební skupina hrající metalcore/hardcore. Členové jsou rozházení po jižní Moravě, proto se uvádí jako domovský bod město Znojmo, které mají všichni nejblíže. Vznik v červnu 2017. Na svém kontě mají EP My Way, na kterém najdete 4 songy, natočili 3 videoklipy a dva singly. Během své existence vyměnili oba kytaristy. Po dohodě všech členů kapela v prosinci, po 3,5 letech, končí. Nenechte si proto ujít jejich poslední pražský koncert.

 

INTO CATHARSIS se již několik let věnují ojedinělé fúzi melodic death metalu s klasickými harmoniemi a formami a čtyřmi různými vokály i growly. V současném složení fungují od roku 2017 a právě se chystají vydat druhý singl, který na koncertě také zazní.

 

Jízdní řád akce:

17:30 Into Catharsis
18:30 Stay Down
19:40 Kazgaroth
20:50 Autumn Cold
22:00 Tisíc let od ráje
23:10 Scabbard

 

FB událost:

www.facebook.com/events/186446112579193

 

Zobrazeno: 237x (Zdroj: René & Autumn Cold)

Rad

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Poslední červencovou sobotu proběhne v pražské Modré Vopici sešlost tvrdších žánrů | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist