PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

GATTACA slaví 10 let novou deskou


Po čtyřech letech od eponymního alba vydává pražsko-olomoucká GATTACA svou druhou velkou desku nazvanou "Monumenty selhání". Pět nových skladeb se nese v duchu temného špinavého hardcoru, nasáklého melancholickou náladou. Jako dříve hrají hlavní roli melodické kytarové stěny a intenzivní vokály, nové věci se ale narozdíl od těch předchozích odklonily od původních crustových kořenů. Deska vychází na klasickém černém vinylu s obalem od Petra Bláhy (Zmar) a Jindřicha Jandečky a doprovází jí i dvanáctistránkový booklet i s poznámkovým aparátem. O vydání se postaral domácí label MxFxL ve spolupráci s Contraszt! Records (Německo) a Rope or Guillotine (Nizozemsko).  


Celá deska vznikla v olomouckém DIY komunitním prostoru SF Mini, se kterým je GATTACA nedílně spojená, a vychází téměř přesně 10 let po prvním demu z podzimu 2009 (po kterém následovalo několik samostatných nahrávek a splitů). Přestože se textově věnuje hlavně pastem každodenního života a malým i velkým bojům o moc, je to nejosobnější nahrávka, kterou Gattaca doposud vydala. 


Album Monumenty selhání je celé k poslechu i ke stažení na bandcampu:

 

 

Nejbližší koncerty:

11/10 Salzburg (at) - Secret Beisl

12/10 Innsbruck (at) - Krawallbürstenfest

25/10 Liberec - Azyl

26/10 Vernéřovice - Soulkostel

27/10 TBA

22/11 Wien (at) - Venster 99

23/11 TBA

13/12 Olomouc - SF Mini

14/12 Trnava (sk) - Kubik

15/12 Brno - Kabinet Múz

Zobrazeno: 127x (Zdroj: Honza / MxFxL)

Rad

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | GATTACA slaví 10 let novou deskou | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist