PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

FAT OLD DONALD vydávají své druhé album


Brněnská post-rocková čtveřice FAT OLD DONALD představila dnes světu "Tosku".

 

Druhá deska Fat Old Donald se žánrově hlásí k minimalismu a trochu netradičnímu post-rocku, kombinující nepravidelné rytmy a melodie s ambientními texturami v povětšinou dlouhých, rozvíjejících se skladbách o několika "dějstvích". Hlavními tématy jsou zde jistá melancholie a smutek, promítnutý i v názvu desky. "Toska" svým významem odkazuje k naturalismu a realismu především ruské literární prózy, kdy samotný výraz vyjadřuje specifický druh duševního strádání a hladovosti po čemsi neuchopitelném.

 

Práce na desce začaly už v květnu 2016 a zahrnovaly především experimentování s různými nahrávacími metodami, nahrávání v terénu, ve zkušebně, ve studiu. Vše za spolupráce zkušeného zvukového technika Romana Kašníka ze studia Reset v Brně. Z těchto snah se vydestiloval jakýsi směr, který pro uchopení celkové nálady desky dával největší smysl. Základ většiny finálních skladeb je tedy točen přímo ve studiu, přičemž doprovodné práce, overdubby I aranže se z velké části tvořily ve zkušebně. Produkci i zvukové uchopení alba si kapela zajišťovala sama, stejně tak malba na obalu desky je prací jednoho ze členů.

 

Fat Old Donald vznikli v roce 2014, kdy jim vyšlo album "Tangerine Chicken Won´t Fool Nobody" u brněnských X Production. V této fázi se žánr uskupení řadil spíše k alternativnímu rocku s prvky písničkaření, psychedelie i ambientu, ale jednalo se vesměs o zvukově experiemtnální, ale snadno uchopitelné skladby na poměrně standardním skladatelském základu. Ke konci roku 2014 se však žánrový směr začal výrazně měnit, do kapely přibyla dvojice Pospíšil - Ladzijanský z kroměřížských Superego Kid a styl se přetvořil na primárně instrumentální post rock, minimalismus i ambient s originálními skladatelskými prvky i nepředvídaným průběhem kompozic, odkazující i k přístupům klasické hudby.

 

Album “Toska” vyšlo 13.5.2019 u labelu Červený kůň na LP, CD a jako digitální release.

 

Křty desky proběhnou:
- 16.5. v České Budějovice - Velbloud (+ Sýček & Jadran & Baby Lonely)
- 18.5. v Brno - ArtBar Druhý pád (+ Alphones)

 

Buy link: www.cervenykun.cz/profil-detail/25_fat-old-donald
SoundClound link: soundcloud.com/cervenykun/tunde-fat-old-donald-toska
YouTube link: www.youtube.com/watch?v=bOXdg6grh-g

 

Zobrazeno: 88x (Zdroj: F. Řezníček - Červený kůň)

Rad

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | FAT OLD DONALD vydávají své druhé album | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist