PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Brněnské Sono Centrum bude hostit nový festival zaměřený na tvrdý rock a metal


V oblíbeném Sono Centru, jehož technické vybavení poskytuje kvalitní zázemí pro konání koncertů všech žánrů a kde je téměř vždy vynikající atmosféra, vzniká nový festival Brno Hard!. Bude se konat pravidelně v červnu a klade si za cíl představovat to nejlepší z tvrdé muziky v České republice. Program prvního ročníku akce nabídne kapely DEBUSTROL, LIMETAL a dnes již legendární KRUCIPÜSK.

 

Debustrol, thrash metalová skupina z Mladé Boleslavi, byla založena v prosinci roku 1986 kytaristou Kolinssem a bubeníkem Melmusem a patří mezi hlavní průkopníky thrash metalu na území tehdejšího Československa. Vzorem souboru tenkrát byli Slayer či Sepultura. Kapela vydala své zatím poslední, v pořadí 10. studiové album v roce 2016 pod názvem Válka.

 

Skupina Limetal hrající hard rock a heavy metal byla založena na podzim roku 2015, nicméně nejedná se o žádné nováčky na scéně. Kapelu tvoří bývalí členové legendární hardrockové skupiny Citron: František „Fany“ Michalík (zpěv), Jaroslav Bartoň (kytara), Jiří Šperl (kytara) a Václav Vlasák (baskytara), které doplňuje talentovaná bubenice Veronika Lukešová (doposud vystupovala s Olgou Lounovou). Na svém kontě v tomto složení mají 2 desky.

 

Liberecká skupina Krucipüsk Tomáše Hajíčka se na scéně pohybuje již přes čtvrt století. Tato hardcore/thrashmetalová formace, která byla na jaře 2018 uvedena do Beatové síně slávy, vydala 1.11.2017 velmi dobře hodnocené album „Sine Amore Nihil“. V recenzi na Musicserver.cz zaznělo: „To, co dělá novinku skvělou, je ovšem především hudba. Krucipüsk v tomto ohledu působí jako polití živou vodou. Nahrávka nemá téměř žádná slabá místa a naopak předkládá velmi silné skladby.“ Je tedy na co se těšit!!

 

Nenechte si proto ujít první ročník Brno Hard! v Sono Centru. Bude to nesmlouvavá jízda plná hutných a našláplých songů a skvělých riffů.

 

Paralelně v sousedním klubu Mersey zahraje vítězná skupina, která vzejde z doprovodné soutěže kapel. Pro další informace sledujte naše stránky www.brnokoncert.cz či událost na Facebooku.

 

 

Zobrazeno: 149x (Zdroj: K. Červinková - BRNOKONCERT)

Rad

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Brněnské Sono Centrum bude hostit nový festival zaměřený na tvrdý rock a metal | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist