PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Štěpán Smetáček vydal nové album


Štěpán Smetáček vydává své deváté album "Instrumental Disorder", které vychází v digitální formě u Supraphonline v prosinci 2017.

Štěpán Smetáček bubeník, skladatel a producent, který je znám z úspěšných uskupení, jako jsou Wanastowi Vjecy, Krausberry, Zemětřesení, Die El. Eleffant?!, Druhá Tráva, Arakain, Lenka Dusilová a mnoho dalších vydává svá alba sporadicky, často pouze instrumentální, zaznamenává na nich své etapy jako v osobním diáři.

Album je žánrově netypické, jeho instrumentální skladby spojují hlavní znaky hard rocku, jazz rocku a nezávislé avantgardy. Na albu je minimum hostujících hudebníků. Štěpán album koncipoval během 4 let jako svůj časosběrný diář a všechny nástroje nahrával sám. Skladby jsou seřazeny chronologicky, stejně jako fotografie velikosti LP desky, doprovázející limitovanou edici (autor Š.S.).

ŠS: "Album Istrumental Disorder mělo od začátku koncepci postupného čtyřletého vznikání, během let jsem vystřídal dvě domácí studia. Že bude album instrumentální jsem věděl také už na začátku prací, některé skladby byly původně písně. Kromě bicích nástrojů jsem nahrával i kytary, baskytary a nejrůznější klávesy, chtěl jsem si vznik alba co nejvíc užít a mít ho hodně pod rukama. Ale s některými party mi pomohli spoluhráči z různých seskupení, (s Petrem Kužvartem z Chinasky jsem ovšem od Konzervatoře nehrál). Album je žánrově atypické, což je, myslím, pro mě typické. Potkávají se tu hlavní znaky hard rocku, jazz rocku a jakýchsi volnějších forem.

Zmíněnými hosty jsou v písni Firs Rocket Mail Jožin Bursa na baskytaru, saxofonista Ondřej Zátka, hrající téměř na všech Štěpánových albech a působící v New Orchestra of Dreams po celou existenci, trumpetista Petr Kužvart známý především ze skupiny Chinaski. Codou opatřil skladbu Cuptime skladatel a klavírista Michal Nejtek, společník z tria NTS.

Š.S.: Ve stejné době, kdy začaly práce na tomto albu, jsem se vrátil k analogové fotografii. Limitovaná edice alba je složka fotografií velikosti LP, doplněná albem na CD. Je to spíš takový dárkový předmět. V současné době nerealizuji svoje osobní projekty živě, takže myslím, že naprosto stačí digitální vydání. Je to taková menší epizoda. Já jdu dál."

 

Zobrazeno: 227x (Zdroj: supraphon)

Rock´N´Roll Hell

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Štěpán Smetáček vydal nové album | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist