PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Zemřela Dolores O´Riordanová, zpěvačka skupiny CRANBERRIES


 

Ve věku 46 let náhle zemřela v Londýně zpěvačka irské skupiny CRANBERRIES Dolores O´Riordanová, uvedla irská televizní a rozhlasová stanice RTE. Příčina úmrtí není známá, zpěvačka ale měla v poslední době zdravotní problémy, napsal The Independent. Ačkoliv vydala i dvě sólová alba, nejvíce proslula ve skupině Cranberries a za třináct let spolupráce ji dovedla k celosvětovému úspěchu.

 

 

Dolores O´Riordanová se narodila v roce 1971, jako Dolores Mary Eileen O´Riordanová. Měla jednu sestru a pět bratrů. Nejprve zpívala v kostelním sboru, později po místních hospodách.

Ke kapele The Cranberries se připojila, když jí bylo 18 let. Skupině, která do jejího příchodu nebyla nijak zvlášť výrazná, dala nový náboj nejen "andělským" vokálem, ale také autorskou prací. Jedním z prvních hitů se staly písně Linger a Dreams.

Během devadesátých let měnila Dolores často své účesy a často vystupovala bosá.

 

Během své sólové dráhy si Dolores v roce 2004 zazpívala na albu Zu & Co. italského zpěváka Zucchera písničku “Pure Love”. Na albu také spolupracovali takoví hudebníci jako Sting, Sheryl Crow, Luciano Pavarotti, Miles Davis, John Lee Hooker, Macy Gray a Eric Clapton.

První sólová deska Dolores O’Riordanové vyšla v květnu 2007, klip se k ní natáčel v Praze.

O dva roky později jí vyšla druhá sólová deska No Baggag.

V roce 2015 se podílela na albu Like a Puppet Show herce Johna Malkoviche.

 

Zobrazeno: 1200x (Zdroj: népvinky cz)

Rock´N´Roll Hell

PŘIDAT KOMENTÁŘ

16.1.2018 (13:42)

Smutné.


Aktualita | Zemřela Dolores O´Riordanová, zpěvačka skupiny CRANBERRIES | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist