PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Tisková zpráva GUERILLA Records: Křest DVD s filmovým přepisem inscenace Studia Hrdinů „PUSTINA“


“Jestliže se něčemu učit, tak snad naslouchat tichu, samotě, mlčení, pokoře. Z toho můžeš lepit a šít krásné hábity světla i tmy! Přestaneš vidět, slyšet a cítit, až začneš vidět, slyšet, cítit to podivné nové
dunění v hlavě!”

V pondělí 10. dubna 2017 proběhne ve Studiu Hrdinů premiérová projekce "filmového zpracování divadelní hry" Pustina. Hry, reflektující "život a dílo" PAVLA ZAJÍČKA, jedné z nepřehlédnutelných osobností české nezávisklé kultury, básníka, výtvarníka, hudebníka, zakladatale kapely DG 307.

PROJEKT PUSTINA stojí na libretu, básnické skladbě, které vzniklo složením tří zásadních sbírek básníka Pavla Zajíčka -  „Roztrhanej film“, „Šedej sen“ a „Kniha moří“.

Původně Pustina spatřila světlo světa jako divadelní inscenace právě ve Studiu Hrdinů v režii Miroslava Bambuška – premiérovala se 6. 10. 2014. Pustina se stala jednou z nejoceňovanějších inscenací této scény; získala řadu ocenění, např. Cenu Divadelních novin v sezóně 2014/2015 v kategorii Alternativní divadlo, byla také oceněna jako Projekt roku 2014 festivalem …příští vlna / next wave… a následně byla oceněna za výjimečný počin na poli nového divadla Česká divadelní DNA. Dále také získala od Cen divadelní kritiky nominaci v kategorii Hudba roku 2014. A právě nedílnou součástí představení byla živá hudba skupiny DG 307, která každé představení doporovázela.

V době, kdy se blížila derniéra inscenace napadlo vydavatelství Guerilla Records její podobu zachytit na "filmový pás". Režie se opět ujal Miroslav Bambušek a zásadní finanční částku se podařilo sehnat pomocí crowdfundingové sbírky. V samém počátku ovšem došlo k vážnému V samém počátku ovšem došlo k vážnému onemocnění Pavla Zajíčka, který se dalšího natáčení nemohl již osobně účastnit. Přesto pomocí netradičních postupů, hudební složky v podání DG 307 a avantgardního režisérova oka se s téměř ročním zpožděním podařilo záznam inscenace, převedený do formátu DVD, úspěšně dokončit. Upozorňujeme, že se nejedná o "pouhé" natočení divadlení hry, ale o svébytný přepis představení. Stejně jako v inscenaci, i ve filmu se propojují tři dramatické složky: živá hudba, filmové projekce a herecké akce. Tyto tři složky se navzájem podporují a ovlivňují a vzniká tak specifický tvar na pomezí filmu, koncertu a divadla.

Hrají: Pavel Zajíček, Miloslav Mejzlík, Jiří Maryško, Halka Třešňáková, Tomáš Kadlec a DG 307.

Premiéra filmu, jenž trvá necelých 60 minut a je věrným otiskem Bambuškovy nekonvenční režisérské práce, se uskuteční 10. dubna 2017 od 19 hodin ve Studiu Hrdinů. Po jejím skončení vystoupí s krátkým setem torzo skupiny DG 307 v sestavě z let 79/80, kdy vznikla hudební pásma „Dar stínum“ a „Pták, utrženej z řetězu“. TOBIÁŠ JIROUS uvede hudební kompozici „Koláž z PZ“ a na závěr vystoupí SBOR BŘEŽANSKÝCH KASTRÁTŮ s výborem ze Zajíčkovy poezie.

Před vlastní projekcí bude od 17:30 hodin ve foyer divadla chvilka na setkání a "autogramiádu" s Pavlem – a můžete mu popřát k narozeninám (15. 4. 1951).

Při příležitosti vydání DVD vychází jako jeho příloha také audio CD se Zajíčkovým autorským čtením z roku 2005.

Vstupenky jsou v prodeji on-line přes GoOut.cz, nebo na pokladně Studia Hrdinů ve Veletržním paláci a stojí 150,- Kč.

https://goout.net/cs/listky/pavel-zajicek-pustina/wrbb/

Kontakt pro média: 


Vladimír Drápal

info@guerilla.cz
603 857 594
www.guerilla.cz
 

Rezervace:


Madla Zelenková
madla.zelenkova@studiohrdinu.cz
775 290 483

www.studiohrdinu.cz 

Zobrazeno: 301x (Zdroj: Vladimír "LÁBUS" Drápal)

Podzemní Hluk

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Tisková zpráva GUERILLA Records: Křest DVD s filmovým přepisem inscenace Studia Hrdinů „PUSTINA“ | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist