PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Já to neslyším! Na tohle si dejte pozor při výběru ozvučovací techniky


Správný zvuk začíná u nástroje, ale to, co vychází ven, často musí projít přes zvukovou techniku. Ta má velký vliv na to, jak to celé dopadne a jestli to nebude naprostý propadák. Podívejte se na několik důležitých věcí, které jsou nezbytné pro zajištění dokonale čistého a jasného zvuku. I malý detail totiž dokáže zkazit všechnu snahu.

Kompatibilní sestava

Všechno musí sedět. Vhodné propojovací kabely, správné reproduktory a kvalitní připojení k nástrojům. Každá z komponent by měla odpovídat a přesně zapadat do celkového konceptu. Když bude něco trochu vybočovat, bude celkový dojem horší, než by mohl být. Záleží i na konkrétních nástrojích a vždy je dobré předem si ověřit, jestli bude možné zkombinovat ozvučení s nástrojem.

Pořádný reproduktor

Výkonný reproduktor je to, co produkuje zvuk od kapely k posluchačům. Nepodceňte jeho výběr. Zohledněte hlavní použití, nástroje v kapele a taky jak hlasitě chcete hrát. Kvalitní zvuk se správně nastavenými basy vytváří dojem, který není možné ničím nahradit. Kytarové reproduktory nabízí dostatečný rozsah pro dobrý dojem z hudby vytvářené za použití tohoto nástroje. Hlavním rozdílem, na který je dobré se při výběru zaměřit, je rozměr reproduktoru a jeho rozsah a výkon.

A pozor! Akce na kvalitní zvuk

Není nic horšího, než dobrá kapela se špatně seřízeným zvukovým aparátem. To dokáže pěkně zkazit celý výsledek a bývá to důvodem, proč velké množství nadějných kapel neprorazí. Naštěstí jsou speciální akce, kdy je možné pořídit si profesionální vybavení za příznivé ceny. Například kompletní ozvučovací systém Reloop Groove Set 10 nabízí subwoofer, dva satelity, dva reproduktorové kabely a jeden síťový kabel. Na tomto základě se dá již velmi kvalitně stavět a výsledný zvuk může být při správném nastavení až překvapivě dobrý.

Zobrazeno: 221x (Zdroj: kytary.cz)

Rad

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Já to neslyším! Na tohle si dejte pozor při výběru ozvučovací techniky | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist