PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

PSYCHO-analýza v novém klipu COVERS FOR LOVERS


Pražské pop-punkové kapele COVERS FOR LOVERS vyšlo na začátku tohoto léta v pořadí třetí řadové CD s názvem Nevzdávej! Po videoklipu k singlu "Úsměvy na Titaniku" se filmového zpracování dočkala i píseň "Letní". Pohodovou atmosféru prosluněných letních dnů, jak napovídá název songu, ale nečekejte. Příběh videoklipu se snaží nahlédnout do dívčí psychiky  a obecně popsat formou mnoha obrazových metafor, co se odehrává někde hluboko v nás po rozchodu s někým, kdo pro nás v našem životě hodně znamenal. Samotný děj videoklipu probíhá ve dvou zásadních scénách.
Veškeré jízdy z první poloviny filmu byly pořízeny v idylickém areálu státního zámku Veltrusy. Naopak druhá část klipu a samotné finále se odehrává v jedné z nejtemnějších a nejkontroverznějších budov na území ČR - v bývalé dětské psychiatrické léčebně v obci Dubí v severních Čechách.
"A právě "Stavba plná dětských duší", jak se budově říká, nás inspirovala k natočení videoklipu",  uvádí shodně Aleš a Billie. Na malých pacientech se zde totiž začaly na počátku 60. ve velkém testovat účinky LSD. Kromě LSD se zde k léčbě  prý používaly i obávané elektrošoky. "Každopádně skutečnou odpověď na to, co se v Dubí doopravdy s dětmi během výzkumu omamných látek dělo, nevíme. Kompletní dokumentace se z archivu totiž "záhadně" vytratila", říká Aleš Uhlíř, autor scénáře. Videoklip k písni Letní popisuje cestu k odpuštění, které osvobozuje. Je příběhem Anděla a démonů někde v nás. Autoři videoklipu uvádí  svůj "mini" film citátem Honoré de Balzaca:
 "Láska buď neodpouští nic, nebo odpustí všechno".

Vyrobil: Lemmur Productions s.r.o.
Produkce: ForFUN Agency
Kamera a střih: Jan Mc Gregor
Režie: Zbyněk Uher
Scénář: Aleš Ulíř
Hráli: Kačka Burgerová, Billie Joke, Michaela Uhlířová a Marek Mazánek

www.coversforlovers.cz
www.forfunagecy.cz

Zobrazeno: 220x (Zdroj: ForFUN)

Rad

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | PSYCHO-analýza v novém klipu COVERS FOR LOVERS | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist